Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1ST GRADE SF 23 Feb 19
24 Feb 19
Bungarribee County
2/206 R Patel 56* H Patel 56* B Thakkar 40 A Joshi 36  
def Glenwood Redbacks
9/205(cc) M Krishnamurthy 47 H Gowrisanker 34 D Kangeyan 31* E Venkatasubramanian 30 V Kedharanathan 29  N Raval 3/38 H Dave 2/42
Ropes Crossing Reserve 
2ND GRADE 14 16 Feb 19 The Ponds Cricket Club
2/171 S Madhyasta 63* MH Ajani 45* AS Khurmi 43  
def Glenwood Redbacks
167  SS Suresh 4/55 J Dilipkumar 2/33
Jonas Bradley Park 
4TH GRADE SF 23 Feb 19
24 Feb 19
Glenwood Redbacks
106  A Javaid 4/12 JZ Malik 3/37 K Nadeem 2/12
def by Kellyville Ridge
5/110 A Javaid 42* TS Warriach 32  
Hanna Reserve 
5TH GRADE SF 23 Feb 19
24 Feb 19
Kellyville Ridge (Up from 6th)
97 S Brahmapuram 35  
def Glenwood Redbacks
69  A Velhal 3/8 S Puthanveetil 3/23 B Gohil 2/2
Harvey Park (Oval #2 - Eastern Oval) 
6TH GRADE SF 23 Feb 19
24 Feb 19
Glenwood Redbacks
129 A Ahmadzai 37 AQ Qazizada 34  N Stevens 5/17
def by Rooty Hill RSL
4/138 P Imsies 46 J Gardner 33 R Chand 29  D De Silva 2/18 A Hadid 2/42
Harold Laybutt Reserve (Oval 2 - Top) 
7TH GRADE GF 2 Mar 19
3 Mar 19
Quakers Hill (Up from 9th)
121 A WATTS 41  R Keshri 7/41 M Jindal 3/28
def by Glenwood Redbacks
123 L Daniel 27 L Ravindra 27  B WILLIAMS 3/25 A HALL 2/14 C WILLIAMS 2/35
Morreau Reserve 
8TH GRADE 5 3 Nov 18
10 Nov 18
Glenwood Redbacks
143 R Muthusamy Krishnasamy 47 B Parhi Mohapatra 34 J Srinivasan 32  JT Blad 4/28 s kharidehal 3/18 R Nadadur Parthasarathy 2/7
and 1/45  
def by Clydesdale Farm
292 J CHOWN 128 R Hemadri 35  P Rakhra 2/34 J Srinivasan 2/58 B Parmar 2/61
Lynwood Park (West Oval) 
9TH GRADE GF 2 Mar 19
3 Mar 19
Rooty Hill RSL (Down from 8th)
159 j mccarthy 48 M Rees 39  C Singh 4/18 H Sollom 4/55 H Eagleston 2/20
def by Glenwood Redbacks
8/241(cc) V Nagar 52* S Dwyer 45 J Derasari 34 H Sollom 27*  J Bullimore 2/28 j mccarthy 2/46
Bungarribee Reserve (Jack Myers) 
10TH GRADE GF 2 Mar 19
3 Mar 19
Rooty Hill RSL
12  P POSINASEETTI 3/1 J Srinivasan 2/2 R Arumugam 2/5
def by Glenwood Redbacks (Down from 8th)
206 X Albert 66 A Mohammed 48  T Rousell 4/34 J Wilson 3/20 T Taylor 3/37
Harvey Park (Oval #1 - Western Oval) 
U12 Div 1 GF 2 Mar 19
3 Mar 19
Kellyville Ridge Silver
138 R Jayaweera 41 A Godiyal 28*  T Pruyn 3/8
def Glenwood Redbacks Red
91  R Jayaweera 3/7 A Kuba 3/19
Bert Saunders 
U12 Div 3 14 9 Feb 19
16 Feb 19
Blacktown City Blue
64  a singh 4/7 M Sandhu 3/7 H Singh 2/16
def by Glenwood Redbacks White
97  A Ravishankar 2/7 N Joshua 2/13 R Rattan 2/17
Harvey Park (Oval #1 - Western Oval) 
U14 Div 1 5 6 Oct 18 Glenwood Redbacks Red
drew Clydesdale Farm
Glenwood Reserve (Van Montfort Oval) 
U14 Div 2 SF 23 Feb 19
24 Feb 19
Kellyville Ridge White
2/71 H Singh 25  A Kapoor 2/6
def Glenwood Redbacks Red
70  T Singh 4/12 J Nath 2/2
Harvey Park (Oval #1 - Western Oval) 
U14 Div 3 GF 2 Mar 19
3 Mar 19
Plumpton - Gd Red
7/169 Z Hasan 62* ZA Pritchard 33 G Singh 26  K Asoka 3/15 G Singh 2/20
def Glenwood Redbacks Red
168 V Saravanan 41 T Singh 34 G Singh 26 M Singh 26  A Hasan 3/21 Y Farrukh 2/26
Mittigar Reserve (Front Oval) 
U16 Div 1 SF 23 Feb 19
24 Feb 19
Rooty Hill RSL Gold
208 A Ahmed 52 K Edwards 44 I Ahmad 31  C Singh 4/47 D Singh 2/25
def Glenwood Redbacks Red
62  I Rather 5/11 A Patel 2/4 J Taylor 2/20
Harry Denison 
U12 Div 2 SF 23 Feb 19
24 Feb 19
Plumpton - Glendenning White
136 A Tariq 43  D Dhami 4/17 M Sandhu 2/21
def Glenwood Redbacks Black
8/117(cc) N Singh 26  
Heber Park 
U16 Div 2 13 26 Jan 19
2 Feb 19
The Ponds Orange
62  
def by Glenwood Redbacks Red
4/70  g Luthra 2/14
Wright Reserve 
U11 20 16 Feb 19 The Ponds Green
4/97(cc)  
def Glenwood Redbacks Red
7/82(cc)  v patel 2/11
Bungarribee Reserve (Jack Myers) 
U10 Group 1 20 16 Feb 19 The Ponds Blue
v Glenwood Redbacks Black
Lynwood Park (East Oval) 
U10 Group 2 20 16 Feb 19 Glenwood Redbacks Red
1/138  
def Plumpton - Glendenning White
9/60(cc)  N SHARPE 3/3 M Pittendrigh 2/11
Upperby Reserve () 
U10 Group 3 16 19 Jan 19 Kellyville Ridge Blue
v Glenwood Redbacks White
Mittigar Reserve (Back Oval) 
U10 Group 4 20 16 Feb 19 Glenwood Redbacks White
5/97  
def Blacktown City White
4/49  TS Bamra 2/3
Minchinbury Reserve (Southern oval)